Etkinliklerimiz     ·       Haberler - Duyurular     ·       +90 ( 212 ) 631 23 11
  Dil     ·       Veli Girişi

Dil Seçenekleri

Anaokulu | İpekböceği Anaokulu ve Kreş | Fatihin En BÜYÜK Anaokulu

Anaokulu

İpekböceği Anaokulu olarak çocukların bu önemli zihinsel gelişim dönemini destekleyecek öğrenci merkezli ve aktif öğrenmeye dayalı bir eğitim sistemini uygulamaktayız…

Anaokulu

Bilim adamlarının insanların zihinsel gelişimleri üzerinde yapmış oldukları araştırmalara göre , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına , %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşında kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar anaokulunda aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.

Bizlerde
İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan anaokulumuzda çocukların bu önemli zihinsel gelişim dönemini destekleyecek öğrenci merkezli ve aktif öğrenmeye dayalı bir eğitim sistemini uygulamaktayız…

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı dışında İngilizce, drama, müzik , proje tabanlı eğitim, satranç, yaratıcı düşünme ve problem çözme çalışmaları, satranç ve modern dans, binicilik kış spor kulüp etkinlikleri de uygulamaktadır. Uyguladığımız tüm etkinliklerde amacımız kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde, sosyal, paylaşımcı, insana duyarlı, meraklı, pratik, çözüm üreten, yaratıcı, yaşadığı dünyayı seven, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmek.

Yapılan eğitim-öğretim etkinliklerinde, çocuklarımızın hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak, geliştirecek, farklı bakış ve düşünce güçlerini kullanmalarını sağlayacak çalışmalara yer verilmektedir. Her çocuk bizler için bir bireydir. Onlar kendilerinin ilgi istek ve yeteneklerini farkına varmaları için uyguladığımız eğitim programıyla kendilerini keşfetmelerinin keyfini çıkarıyorlar.

Her yaş grubu kendi içerisinde; bireysel rekabet içerisinde olmadan , düşüncelerini özgürce paylaştıkları , çekinmeden soru sorabildikleri ,tüm duygularını rahat bir şekilde yetişkin ve arkadaşlarıyla iletişim kurdukları ,paylaştıkları ,onlarla işbirliği yapmayı öğrendikleri, okul içi-dışı uyum içinde özgür ve adaletli (demokratik) bir öğrenme ortamı oluşturulması amaçlanmakta.

Bizler İPEKBÖCEĞİ ANAOKULU’ nda güne İLGİ KÖŞELERİNDE planlama yaparak başlıyoruz. ( High Scope ) Çalışma ve hatırlama zamanlarımızı tamamladıktan sonra, sabah sohbetleri, grup oyunları oynuyoruz. Her yaş grubuna uygun farklı ders programı ve içerikleri ile çocuklarımızın eğlenerek, yaparak ve yaşayarak günlerini geçirmelerini amaçlıyoruz.

 

Anaokulu… Anaokulu…

Anne baba olmak, yavrunuzu hissettiğiniz an güçlü bir hisle mutluluğun içinde kavrulmaktır. Korkmadıklarınız artık korktuklarınız, daha önce görmedikleriniz şimdi hep karşınıza çıkanlar olur.
 

Bazen, "çocuğum olsun ben bu hatayı yapmam " dediğimiz şeyler olur ama yaparız, bazen ise kesinlikle şuna dikkat edeceğim deyip, dayanamayıp toleranslar gösteririz. Anne baba olmak bunun hiçbir kötü niyetle yapılmadığını anlatmak için apaçık yeterlidir ancak, ana yüreği, baba hatırı ev eğitiminin en yaramaz oyunbozanıdır.

 

İşte burada anne ve babaların imdadına anaokulları koşar. İyi seçilmiş bir anaokulu, size olması gerekeni en güzel yolla vereceğini temin eder. Çocuğunuz için en iyisini araştırır, oluşturur, değerlendirir ve gerekirse yeniler, dener, usanmaz, öğrencisinin problemi kendi problemidir. Zamanla yarışır, Pedagojik olanı yaşatır.

 

Eğitimciliğin verdiği güç ve donanım ile toleranslar yerine sabrı ve yeniliği kullanır. Zorlansa da çözüm yolunun inceliklerini kazanır çünkü neden yaptığını bilir.
 

Bu yüzden, çocuğumuzu emanet ettiğimiz anaokulu ne kadar önemliyse bir o kadar da anaokulumuza güvenmemiz önemlidir. İdaresinden, temizlik hizmetine, mutfağından, bahçe işlerine, sınıftaki pencerelerin açısından, yerdeki zeminin rengine, duvarda kullanılan boyadan, oturduğu halının desenine ve geri kalan tüm her şeye çocuğu katan, çocuk için çalışan bir okula güvenmemiz en önemli iyiliğimizdir.

 

Tüm kötü örnekler sergileyen ve amacının ne olduğu belirsiz kurumların aksine, hala çocuk için ayakta duran ve aldığı her nefeste çocuk için çalışan anaokullarının devamı yalnızca ve yalnızca değerli velileri, onların iş birlikleri ve destekleri ile mümkün olacaktır.

 

Anlamak ve anlaşılmak.

Dinlemek ve dinlenilmek.

Sabretmek ve güvenmek.

Öğrenmek ve öğretmek.

 

Bu kadar kolay iken aksi yalnızca yetişkinleri değil çocuklar için de zarar demektir.

 

Bu yolda bizimle olduğunuz için ve çocuk eğitiminin uzmanları olan bizlere güvendiğiniz için yürekten teşekkür ederiz. Ana baba okulundan, anaokuluna çocuklarımız ruhumuz, Anlayışımız huzurumuzdur. Huzurumuza ortak olan anne babalara sahip olmak yegâne gururumuzdur.

 

Sevgi ve Saygı ile
İpekböceği Ailesi