Etkinliklerimiz     ·       Haberler - Duyurular     ·       +90 ( 212 ) 631 23 11
  Dil     ·       Veli Girişi

Dil Seçenekleri

Bebeğim Oyun Gruplarına Ne Zaman Katılabilir? | İpekböceği Anaokulu ve Kreş | Fatihin En BÜYÜK Anaokulu

Bebeğim Oyun Gruplarına Ne Zaman Katılabilir?

Oyun gurubunun süresi çocuğunuz büyüdükçe artacaktır.

Bebeğim Oyun Gruplarına Ne Zaman Katılabilir?

Oyun ve oyuncak çocukların yaşamı öğrenmesinde en önemli araçlardır. Oyun gurubu çocuğunuzun sağlıklı ve güvenli koşullarda, keşif yapmasına, deneyerek öğrenmesine yeni beceriler geliştirmesine olanak sağlar. Oyun gurupları sosyalleşme ve öğrenme sürecini beraber işler. Amaç sosyalleşme sürecinde çocuğunuzu oyalamak değil ona yeni beceriler ve bilgiler kazandırmaktır.
 


Bebeğimiz hareketlenmeye başladığı, etrafındaki değişiklikleri algılamaya ve bu değişikliklere tepki vermeye başladığında aslında artık bir oyun gurubuna katılabilir demektir. Bizler bebeklerimizi hastalıklardan koruruz, onları giydirir, beslenme ve uyku düzenlerini kontrol eder ve onları çok severiz. Ama sosyalleşmeleri bizim için ön planda olmaz. Böyle bir gereksinim biraz daha büyüyüp emeklemeye hatta yürümeye başladıklarında aklımıza gelir ilk kez. Havalar güzelse bahçe ve parklara gideriz. Aynı akran çocuğu olan akrabalar ve komşularla buluşuruz sık sık. Fast food lokantalarının oyuncaklarına taşırız çocuklarımızı, biraz oynasın, akranlarıyla bir arada bulunsun diye. Doktorlarımız herhangi bir okul öncesi programı için 3 hatta 4 yaşı önerirler. Oysa günümüzde bilim adamları. Sosyalleşme sürecinin doğumla başladığını ve bir çocuğun beyninin 3 yaşına kadar bir yetişkin beyninden 2,5 kat fazla çalıştığını kanıtladılar.
 


Sizin bir anne ve bir oyun gurubu üyesi olarak dikkat etmeniz gereken, ortamın, etkinliklerin, oyuncakların çocuğunuz için güvenli ve yeterli olmasıdır. Oyun gurubu çocuğun annesi veya ona bakan kişi ile katılacağı bir oyun-eğitim programıdır. Oyun gurubu ortamı çocuğunuz için olduğu kadar sizin için de tatmin edici olmalıdır. Annenin oyun sınıfında ve görüş mesafesinde olması çok önemlidir.

 

Oyun gurubunun süresi çocuğunuz büyüdükçe artacaktır.