Etkinliklerimiz     ·       Haberler - Duyurular     ·       +90 ( 212 ) 631 23 11
  Dil     ·       Veli Girişi

Dil Seçenekleri

Oyun Gruplarında Öğrenme Merkezleri | İpekböceği Anaokulu ve Kreş | Fatihin En BÜYÜK Anaokulu

Oyun Gruplarında Öğrenme Merkezleri

Başlangıç her zaman çok önemlidir. Çocuklarımız için özel olarak hazırladığımız beyin jimnastiği hareketleri inanılmaz keyifli ve huzurlu bir başlangıç hazırlayarak günün temposuna ve yeni bilgileri eğlenerek öğrenmeye zemin hazırlıyor.

Oyun Gruplarında Öğrenme Merkezleri

Oyun Grubu Programlarında Öğrenme Merkezleri Nelerdir¿

 

Beyin Jimnastiği


Başlangıç her zaman çok önemlidir. Çocuklarımız için özel olarak hazırladığımız beyin jimnastiği hareketleri inanılmaz keyifli ve huzurlu bir başlangıç hazırlayarak günün temposuna ve yeni bilgileri eğlenerek öğrenmeye zemin hazırlıyor.

 

 

Küçük Grup Zamanı


Dil gelişimi için çok önemli olan bir zaman dilimidir. Çocuklar; küçük sohbetler, şarkılar, öyküler, parmak oyunları ve tekerlemeleri oyun yolu ile hem öğreniyor hem de eğleniyorlar. Grup zamanının en önemli özelliği çocukların birbirlerini ve öğretmenlerini tanımaları için fırsat ortamları oluşturmasıdır.

 

 

Ritm Çalışmaları
 

Çocuklar sesleri, müziği ve şarkıları çok severler. Ses ve müzik oyuncakları ile ortaya çıkardıkları her yeni ses onlar için müziktir. Bu ses onun başarısıdır. Şarkılar ve müzik onun öğrenme becerisini pekiştirirken dil gelişimine de büyük katkı sağlar. Oyun Grubumuz çocuklarımıza ORFF müzik ve ritim eğitimi almış öğretmenlerimizin hazırladığı ve uyguladığı müzik ve hareket etkinlikleri sunmaktadır.

 

 

Hikâye zamanı
 

Amacımız; yaşlarına uygun seçilmiş bir öyküyü dikkati dağılmadan dinleyebilmek. Hikaye zamanı için tasarlanmış özel kütüphanemizde çocuklarımız istedikleri kitaplara rahatça ulaşabilirken aynı zamanda kitap okuma köşesinde seçtikleri kitaplara keyifle bakarak öğretmenlerinden dinleyebiliyorlar.

 

 

Drama - Oyun
 

Çocuklar oyunlarında yetişkinleri taklit ederek öğrenirler. Evcilik köşesi,tamir köşesi,kostüm ve aksesuarlar bu köşenin vazgeçilmezleridir. Ayrıca çocuklarımıza özel hazırlanmış ışık atölyemizde hayallerine ışık oluyoruz.Bir çocuğun yaratıcılığının ön plana çıkmasını istiyorsak bunu en güzel drama yolu ile yapabiliriz.

 

 

Eğitici Oyuncak Zamanı ( Kavram )
 

Çeşitli kavram oyunları, yapbozlar, el ve göz koordinasyonunu geliştiren oyunlar, renkli pegler, zincirler, boncuklar, takma-çıkarma, sıralama ve şekil-renk çalışmaları...

 

 

Bloklarla Oynama Zamanı
 

Değişik büyüklüklerde ve değişik malzemelerden yapılmış bloklar, arabalar, oyuncak evler, hayvanlar, direksiyonlar ..

 

 

Sanat Çalışmaları
 

Çocuklar renklerle, boyalarla yaptıkları resimlerden ve yaşadıkları yeni deneyimden gurur duyarlar. Parmak boyası, sulu boya gibi malzemeler, baskı, kolaj çalışmaları ve daha pek çok çalışma onların becerilerini ve içlerindeki yaratıcılığı açığa çıkaracaktır.

 

 

Dokunarak öğrenme
 

Çocuklar dokunarak ve hissederek öğrenirler. Oyun hamuru, köpük, farklı dokuda duyumsal(sensory) oyun malzemeleri özellikle küçük kas gelişiminde önemlidir. .

 

 

Keşfetme Zamanı
 

Su ve kum oyunları çocukları boş, dolu, batar, batmaz gibi kavramlarla tanıştıracak ve ilk fen deneylerini yapma fırsatı tanıyacaktır. Fen çalışmaları ile çeşitli gözlem ve deneyler yaparak çocukların araştırma ve öğrenme isteklerini harekete geçirmeye çalışıyoruz.
Ayrıca keşif atölyelerimizde çocuklarımıza özel olarak tasarlanmış malzemelerle onlara yeni deneyimler kazandırmayı hedefliyoruz..

 

Hareket Zamanı

Her çeşit ve büyüklükte toplar, sünger jimnastik blokları, itme-çekme oyuncakları, denge oyunları, tırmanma merdiveni, trambolinle zıplama Oyun Grubu için hazırlanan hareket programı çocukların büyük kas gelişimini desteklemeye ve eğlenmeye yöneliktir.