Etkinliklerimiz     ·       Haberler - Duyurular     ·       +90 ( 212 ) 631 23 11
  Dil     ·       Veli Girişi

Dil Seçenekleri

Asistan Adımlar Sınıfı | İpekböceği Anaokulu ve Kreş | Fatihin En BÜYÜK Anaokulu

Asistan Adımlar Sınıfı

( 34 - 38 ) Aylık Gruplar

Asistan Adımlar Sınıfı

Asistan Adımlar Sınıfıİstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan anaokulumuzda; eğitim yılının başlangıcı Eylül ayı itibari ile 34-38 aylık olan çocuklarımızın eğlenirken akademik süreçlerinin desteklendiği grubumuzda iki öğretmen ile hizmet verilmektedir.

 

 

Gelişimsel olarak neler yapıyoruz?

 

-Öz bakım becerilerinde tam bağımsızlığı hedefleme,

 

-Yaş gelişim özelliklerine ait hareket kabiliyetlerini destekleme,

 

-Temel kavramları ve değerleri anlama yorumlama,

 

-Öğrenilenleri günlük yaşam içinde uygulamaya koyma,

 

-Sosyal uyum döneminde akranlarıyla sağlıklı sosyal iletişim kurma,

 

-Bir birey olarak kendisi ve özelliklerini tanıma, tanıtma.

 

 

Asistan Adımlar sınıfımız eğitim dönemi boyunca bol hareket, oyun, sanat ve müzikle eğlenirken akademik süreçte ilerlemeler göstererek renk, şekil, sayı, nesne, zıt/eş kavramlar, duygular ve değerler öğretilerinde de desteklenmektedirler.

 

English Kids Academy iş birliği ile gün içinde ‘’Learning Time’’ ve ‘’Playing Time’’ olmak üzere interaktif & duyusal İngilizce eğitimleri olmakta, akışın diğer faaliyetlerinde öğretmen tarafından İngilizce desteklenmektedir.

 

Branş ve kulüp faaliyetlerinin başladığı Asistan Adımlar sınıfımızda yaş seviyelerine uygun olarak; Görsel-Plastik Sanatlar ve Sportif Kulüpler gereksinim ve ilgileri doğrultusunda aktif olarak seçilmektedir.

 

Aktif tema eğitimi ve aktivitelerimizin olduğu 08:00-12:00 saatini takiben öğle yemeğinden sonra 13:00-15:00 arası uyku saatleri olmaktadır.

Sınıf Bültenleri

Çocuğunuzun bulunduğu sınıfa ait bültenleri, veli panelinden kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz.