Etkinliklerimiz     ·       Haberler - Duyurular     ·       +90 ( 212 ) 631 23 11
  Dil     ·       Veli Girişi

Dil Seçenekleri

İlk Adımlar Sınıfı | İpekböceği Anaokulu ve Kreş | Fatihin En BÜYÜK Anaokulu

İlk Adımlar Sınıfı

( 24 - 33 ) Aylık Gruplar

İlk Adımlar Sınıfı

İlk Adımlar Sınıfı İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan anaokulumuzun; en küçük grubudur. Eğitim yılının başlangıcı Eylül ayı itibari ile 24+ aylık olan çocuklarımızın öz bakım ile beraber temel öğretiler ve güvenli bağlanma dönemine ait temel duygu ihtiyaçlarının karşılandığı grubumuzdur.

 

Sınıfımız, natif eğitim modellerine uygun olarak dizayn edilmiş olup, alanında eğitim almış iki öğretmen ile hizmet vermektedir.

 

 

Sınıfta neler yapıyor? Neler öğreniyor çocuklarımız?

 

-Güne başlangıç saati ile enerjimizi atıyor güne zinde başlıyoruz!

 

-Yapılandırılmış ortamlarda serbest oyun aktiviteleri,

 

-Aylık ve haftalık belirlenen temaya uygun hareketli oyunlar,

 

-Sınıf dışı ortamlardan olan bahçemizde keşfedici doğal oyunlar,

 

-Motor ve hareket gelişimini destekleyici sportif oyunlar,

 

-Dil gelişimine yönelik ifade edici ve alıcı dil aktiviteler (hikâye dinleme, taklit etme, canlandırma, tekli çoklu yönergeler vs.)

 

-Sosyal uyum oyunları (hayali oyunlar kurma, grup oyunları, grup içi bireysel oyunlar, öğrenme merkezi oyunları)

 

-Temel kavramlar (renk, sayı, şekil, nesneler, duygular vb.)

 

 

Öz bakım becerileri (kaşık tutma, çatal tutma, ağzını silme, ellerini destekle yıkama, sfinkter kas olgunluğuna yetişen çocuklarda tuvalet eğitimi, bardaktan su içme) gibi günlük akışımıza ait olmazsa olmaz yaşantılar ile zamanı faydalı, yaratıcı ve eğlenceli geçiriyoruz.

 

Temel güven duygusunun geliştiği bu dönemde uzun süre anne ve babasından ayrı kalmak durumunda kalan çocuklarımızın somut ihtiyaçları kadar soyut ihtiyaçlarına da önem veriyor, duygusal geçişlerinde destek veriyoruz.

 

Adaptasyon döneminde özellikle hassas duygulara sahip çocuklarımızın sevgi ve ilgi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yaşadıkları okul sürecini ayrılık travması olarak yaşamaması için özenli davranıyor, hayatları boyunca sağlıkla devam etmesini istediğimiz okul hayatlarının ilk adımını mutlulukla atmalarını kendimize bir ilke ediniyoruz.

 

Aktif tema eğitimi ve aktivitelerimizin olduğu 08:00-12:00 saatini takiben öğle yemeğinden sonra 13:00-15:00 arası uyku saatleri olmaktadır.

Sınıf Bültenleri

Çocuğunuzun bulunduğu sınıfa ait bültenleri, veli panelinden kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz.