Etkinliklerimiz     ·       Haberler - Duyurular     ·       +90 ( 212 ) 631 23 11
  Dil     ·       Veli Girişi

Dil Seçenekleri

Oyun Grubu | İpekböceği Anaokulu ve Kreş | Fatihin En BÜYÜK Anaokulu

Oyun Grubu

İpekböceği Anaokulu ve Kreş oyun grubu hakkında bilgi ve açıklamalar...

Oyun Grubu

0-3 yaş çocuklarımız için ebeveynli ebeveynsiz oyun gruplarımız…

 

Uzmanlar tarafından çocuk ergenliği olarak da adlandırılan "Ben Çağı" çok önemli bir dönemdir; Oyun Grubu "Ben" çağının hem çocuk hem de anne için daha kolay geçmesini sağlar, yine oyun grubu çok önemli olan anne-çocuk ayrışması için iyi bir başlangıç oluşturur; anaokulu zamanındaki ayrışmayı kolaylaştırır. Anne ve çocuk için zor geçen bu dönemde Oyun Grubu hayat kurtarıcı olabilir.

Korumacı bir toplumda yaşıyoruz. Çocuklarımızı hastalıklardan ve her türlü olumsuz etkileşimlerden korumak için onları evlerimizde tutuyoruz. Çalışmak zorundaysak bakıcıya, anneanne veya babaannelerine emanet ediyoruz. İyi bakıldıklarından emin olduğumuz da içimiz rahatlıyor. Peki diğer gereksinimleri, sosyalleşme, beyin gelişimi, dil gelişimi için gerekli ortamları sağlayabiliyor muyuz?

 

En değerli öğrenme zamanı, beyin gelişiminin inanılmaz bir hız ve yoğunlukta gerçekleştiği 0-3 yaş dönemini verimli bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. Artık hepimiz beyin gelişiminin en önemli aşamalarının erken çocukluk döneminde bulunduğunu biliyoruz.


Birçok ülkede aileler bebeklerine ev ortamının sağlayamadığı sosyalleşme ve yaşayarak öğrenme deneyimlerini oyun gruplarıyla sağlıyorlar. İlk aylardan sonra bebeklerin çevrelerindeki sesleri, yüzleri ayırabildikleri, çevre değişikliklerini algıladıklarını ve tepki verdiklerini gözlemlemişsinizdir. Çocuklar etrafta başka çocuklar olduğunda öğrenmeye çok daha açık olurlar. İkiz anneleri bebekleri birbirlerini fark ettikleri zamanı gözlemleme ve değerlendirme şansına sahiptir.

Oyun Grupları çocukları diğer çocuklarla aynı ortamı-oyuncakları paylaşmaya, ilk sosyal ilişki kurma becerilerini oluşturmaya ve diğer anne-yetişkinlerle iletişim kurmaya yönlendirir. Ayrılık sancısı olmaksızın güvenli bir mekânda oluşturulmuş öğrenme-oyun ortamı, hem kendine hem de diğer insanlara güvenini pekiştirir.

 


Oyun Grubu Programının Amacı Nedir¿
 

• Sağlıklı ve güvenli koşullarda çocuklara yaşıtlarıyla oynama fırsatı tanımak.


• Sosyalleşme becerilerini arttırarak bu sürecin beraber işlemesini sağlamak.


• Çocuğa yeni beceriler ve bilgiler kazandırmak.


• Yeni kavramlar öğreterek, düşünme becerilerini geliştirmesine katkı sağlamak.


• Motor gelişimlerini desteklemek.

Her yaş grubu için dikkatlice hazırlanmış bir eğitim-oyun programı bulunmaktadır.

 

 

 

Oyun Grubu Nedir?

 

Bebeğim Oyun Gruplarına Ne Zaman Katılabilir?

 

Çocuğum İçin Oyun Grubu Neden Gerekli?

 

Oyun Grubu Programlarında Öğrenme Merkezleri Nelerdir?